Dalış Noktaları: Ayvalık

 

Kerbela: 30 metreden başlayıp 65 metreye kadar devam eder. Kırmızı mercanları, gorgonları, çok çeşitli balık ve böcekleri görmek mümkündür. Tecrübeli dalıcılar için uygun bir dalış noktasıdır.

Tokmaklar: 30 metreden başlayıp 65 metreye kadar devam eder. Kırmızı mercanları, gorgonları, çok çeşitli balık ve böcekleri görmek mümkündür. Tecrübeli dalıcılar için uygun bir dalış noktasıdır.

Ezer Bey: 25 metreden başlayıp 60 metreye kadar devam eder. Tecrübeli dalıcılar için uygun olan bu dalış noktasında mercanları, orfoz ve lagos gibi çeşitli balık türlerini görmek mümkündür.

Deli Mehmet 1: 18 metreden başlayıp 42 metreye kadar devam eder. Kırmızı mercanları, sarı gorgonları, müren, mıgrı ve böcek gibi çeşitli canlıların görülebileceği ve orta seviye dalıcılar için de uygun olan bir dalış noktasıdır.

Deli Mehmet 2: Tecrübeli dalıcılar için uygundur. 27 metreden başlayıp 50 metreye kadar devam eder. Burada da kırmızı mercanları, gorgonları, müren, mıgrı, böcek gibi çeşitli canlıları görmek mümkündür.

Bunların dışında tüm dalış seviyelerine uygun birçok dalış noktası bulunur. Büyük İlyos, Küçük İlyos, Melina Adası, İncirli Adası bunlardan bazılarıdır. Ayrıca yasak bölge olan ve ancak özel izinle dalış yapılabilen Antik Batık, binlerce amfora barındırmaktadır.

 

Kaynak:

www.aktifbalikadamlar.org.tr

www.idadalismerkezi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot değilim *