Dalış Noktaları: Çeşme

çeşme

Monem Batığı: 2004’te batan gemi dik bir pozisyondadır. 17-18 metrelerden gemi boyunca ilerlenir. Geminin boyu 75 metredir. Metal bir batıktır. Akya, sinarit ve karagöz gibi balık çeşitlerini görmek mümkündür.

Ayrık Taş: Bölgede üç ayrı parkur bulunur ve her seviyede dalış için uygundur. Istakoz ve böceklerin bol olduğu çok canlı bir bölgedir.

Yatak Odası: Dip derinliği 40 metredir. 8-10 metrelerde bir mağara vardır. Kemer altından geçip mağaraya ulaşılır. Mağaranın dibi kumdur. Tepesindeki açıklıktan giren güneş ışınları güzel bir görüntü oluşturur. Baraküda, karagöz, orfoz ve böcek görmek mümkündür.

Fener Adası:Dip derinliği 15-18 metredir. Akıntılı bir bölgedir. Ada etrafında iki dalış noktası vardır. Sünger, mercan, karagöz ve sarpa görmek mümkündür.

88 Taşları: Bölge 42 metreye kadar iner ve 20 metrelerden sonra güzelleşir. İleri seviye dalıcılar için daha uygundur. Amforalar bulunur. Böcek, eşkina, ıstakoz ve müren görmek mümkündür.

Göbek Taşı : Duvar 16 metreden başlar ve 55 metreye kadar uzanır. Akya, sinarit, baraküda ve müren görmek mümkündür. Akıntılıdır. Tecrübeli dalıcılar için daha uygundur.

No Name: Genellikle eğitim dalışları, deneme dalışları ve başlangıç seviyesi dalıcılar için uygundur. Dip derinliği 15 metredir. Karagöz, sargoz ve benzeri tür canlıları görmek mümkündür.

Ildırı Fener Adası: Resif 35-40 metrelere kadar güzel kovuk ve girintilerle doludur. Sarı tüp süngerler, kırmızı süngerler, çiçek mercanları, böcek ve eşkina görmek mümkündür. Balık çiftliklerine yakın olması nedeniyle görüş zaman zaman bozulabilir.

 

Kaynak:

www.aktifbalikadamlar.org.tr

www.vipscuba.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot değilim *