Dalış Noktaları: Kalkan

Kalkan

Panorama Resifi: İki ayrı dalış noktası bulunan resif 40 metrelere kadar iner. Baraküda, orfoz, lagos ve kaplumbağa görmek mümkündür.

Heybeliada: Üzerinde yaşayan binlerce kuş ile ünlü adada dört ayrı dalış noktası vardır. Güneyi 80 metrelere kadar iner. Batısında 40 metrelere kadar inen duvar dalışı yapılabilir. Doğusu ise eğitim amaçlı kullanılabilir. Sinarit, orfoz ve lagos görmek mümkündür.

Vatoz Kayası: 8 metrelerde başlayan resifte 35 metrelerde vatozlar bulunur. Derin dalışlar için uygun bir bölgedir.

Öksüz Ada: İki dalış noktası bulunur ve gece dalışları yapılır. 7-8 metrelerden sonra ahtapot ve karavidaları, gündüz dalışlarında baraküda ve lagosları görmek mümkündür.

Duchess of York & Sakarya Batığı: 5 metre derinlikte başlayan ve yavaş yavaş derinleşen bir duvar yanında bulunan batığın pruva kısmı 15-20 metre derinliktedir ve az deneyimli dalıcılar için de uygundur. 45-65 metre derinliklerde bulunan pupa kısmı ise sadece çok deneyimli dalıcılar tarafından ziyaret edilebilir.

Fırnaz Koyu: Yeni başlayanlar ve eğitim dalışları için uygun bir bölgedir.

Frank Duvarı: Kalkan koyunun doğu ucunda dik bir uçurum bulunur. Yamaç suyu  altında 60-80 metrelere kadar devam eder. Müren, mürekkep balığı ve karagöz görmek mümkündür.

Fare ve Yılan Adası: Fare Adası tüm seviye dalışlar için uygundur. Yılan Adası’nın güney ucundaki dik duvar 80-100 metrelere kadar iner. Ton balığı, hani balığı, tırpana balığı ve baraküda görmek mümkündür.

 

Kaynak:

www.aktifbalikadamlar.org.tr

www.vipscuba.net

www.divingcharterturkey.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot değilim *